Nasza marka powstała w 2012 roku z potrzeby niezależności i pasji do krawiectwa. Z zachwytu nad tym, że sukienka to tak bardzo wiele więcej, niż kawałek materiału.

Chcemy tworzyć ubrania, które dają radość. Nie tylko radość z bycia podziwianą, ale też poczucie satysfakcji wynikające z wygody użytkowania i świadomości dobrej inwestycji. To taki nasz “praktyczny glamour”, bo wiemy, że dla współczesnej kobiety sam glamour to zdecydowanie za mało.

Sukienki nie zbawią świata, ale mają większą siłę niż można przypuszczać. Poprzez to, co nosimy – świadomie lub nie – wyrażamy siebie. Ciuchami możemy dodać sobie mocy. A żaden ciuch nie ma w sobie tyle kobiecej siły, co sukienka.

W naszym showroomie na Mokotowskiej tworzymy kameralną przestrzeń, gdzie poza naszą kolekcją znajdziesz wszechstronny wybór akcesoriów i biżuterii ślubnej, a także dodatki na inne specjalne okazje.

Wyszukujemy polskie marki, które oferują najwyższej jakości dodatki i sami szyjemy akcesoria dla panny młodej czy druhny.

Realizujemy indywidualne projekty – jeśli masz pomysł – zapytaj nas o możliwość jego wykonania!

USZYTO W POLSCE – CO TO DLA NAS OZNACZA?

Wierzymy we wpływ świadomych zakupów na nasze życie – w skali intymnej i globalnej. Chcemy tworzyć ubrania dla osób, które takich zakupów dokonują.

Ważne jest dla nas nie tylko co, ale i jak tworzymy. Szyjemy lokalnie i z dumą haftujemy to na każdej naszej metce. Prowadzimy firmę społecznie odpowiedzialną.

Te 3 słowa wyhaftowane na każdej naszej metce oznaczają dla nas nie tylko kraj produkcji, ale całe nasze podejście do prowadzenia firmy i etyki pracy. Są to dla nas tematy bardzo ważne – wierzymy, że trzeba być zmianą, którą pragnie się ujrzeć w świecie. Dlatego tworzymy firmę o wysokich standardach etycznych, której tak samo jak na zadowoleniu klientek zależy na szczęściu pracowników i współpracowników.

Mamy kilka prostych zasad:

CZYSTA GRA: Tylko uczciwość wobec pracowników, współpracowników, dostawców i klientów może dać radość z pracy, a w efekcie produkt, z którego możemy być dumni.

JAKOŚĆ SIĘ OPŁACA: A jakość produktu, to nie tylko perfekcyjne wykonanie, ale także pewność, że wszyscy zaangażowani w jego powstanie byli traktowani etycznie i sprawiedliwie.

KUPUJ MNIEJ: Dobrze dobrana i ponadczasowa sukienka to inwestycja w styl i wygodę, pozwalająca dobrze się czuć, świetnie wyglądać i nie poszukiwać co chwilę nowych kreacji.

Czym to się przejawia w codziennej praktyce? Z pozoru banalnymi rzeczami. Nie unikamy podatków, nie uznajemy śmieciówek, wystawiamy paragony, wybieramy współpracowników i dostawców hołdujących podobnym wartościom.

Pilnujemy też, aby nasza działalność jak najmniej odbijała się na środowisku naturalnym. Działamy w duchu less waste. Wybieramy tkaniny z certyfikatami eko, lub korzystamy z  tzw. stoków (końcówek kolekcji tkanin wyprodukowanych dla dużych firm) – możemy sobie na to pozwolić, bo nigdy nie szyjemy dużych partii – najczęściej odszywamy sukienkę po złożeniu zamówienia przez klientkę. Pozwala nam to ograniczyć do minimum odpady i nadwyżki produkcji, ale także dawać możliwość personalizacji. Modeli uszkodzonych, ze skazą lub prototypów nigdy nie wyrzucamy – wystawiamy je na sprzedaż za symboliczny ułamek ceny pełnowartościowego towaru. Szyjemy tylko w Warszawie i okolicach, co pozwala uniknąć zbędnego transportu i związanych z nim zanieczyszczeń. Pakujemy sukienki wyłącznie w papierowe opakowania, a jedyny element z tworzywa to metka, która zaprojektowana jest tak, aby można było jej nie wyrzucać, tylko wykorzystać jako zakładkę do książki.

JESTEŚMY SLOW

Na sukienkę zamówioną u nas trzeba poczekać. Nic uszytego dobrze, specjalnie dla Ciebie, nie powstanie od ręki. Ale to pozwala nam zachować wszystkie opisane wyżej wartości. U nas nie ma nic z fast fashion.

PS

A tak poza tym, naprawdę po prostu szyjemy wszystko w Polsce! Współpracujemy z doskonałymi krawcowymi przywracając wartość mistrzostwu w rzemiośle. Każda sukienka uszyta jest od początku do końca, z największą starannością, przez jedną z nich.