Jeśli nie jesteś pewna swoich rozmiarów, możesz w łatwy sposób zmierzyć podstawowe wymiary samodzielnie. Dzięki temu będziesz mogła złożyć indywidualne zamówienie zdalnie lub lepiej odnajdziesz odpowiedni dla Ciebie rozmiar w naszej tabeli.

Miarę zdejmuj na stojąco, najlepiej centymetrem krawieckim lub papierowym (miękkim). Jeśli nie masz centymetra, możesz posłużyć się po prostu sznurkiem i dopiero potem przykładać sznurek do płaskiej miarki (po zaznaczeniu sobie na nim odległości) – nigdy nie mierz siebie płaską miarką ani linijką.

Najlepiej mierzyć się w butach, które zamierzasz założyć do danej kreacji lub w takich, w jakich chodzisz najczęściej – wysoki obcas może wpłynąć na obwód w biuście i w talii (automatyczne wyprostowanie sylwetki, wciągnięcie mięśni brzucha i wypchnięcie klatki piersiowej).

Ważne jest, aby nie mierzyć się w grubym ubraniu.

A) OBWÓD W BIUŚCIE – zwróć uwagę na bieliznę, jaką będziesz nosić do danej kreacji. Jeśli zamierzasz założyć biustonosz typu push-up lub z usztywnianymi miseczkami – najlepiej zmierz się w takim biustonoszu. Mierzymy obwód na wysokości środka piersi.

B) OBWÓD W TALII – mierzymy obwód w najwęższym miejscu talii, mniej więcej na wysokości pępka. Nie wciągaj brzucha podczas mierzenia!

C) OBWÓD W BIODRACH – mierzymy najszersze miejsce poniżej talii, mniej więcej w połowie pośladków.
Żeby odczytać prawidłowy wymiar, złap centymetr w górnej części bioder a potem delikatnie zsuwaj w dół. Przy tej czynności rozluźniaj pętlę centymetra, aby dało się go zsunąć. Właściwe miejsce do zdjęcia miary jest tam, gdzie powstał największy obwód.

W wypadku długiej sukni ważna jest także odległość od talii do ziemi w docelowych butach.

Być może pomoże Ci obejrzenie tego filmiku

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Jeśli masz jakiekolwiek pytania, zapraszamy do kontaktu bezpośrednio z naszą pracownią:

tel: (+48) 22 619 23 49 (pon-pt 12:00-19:00)

email: kontakt@szyjemysukienki.pl